Slide 3

Slide 2

Slide 1

Slide 4

Slide 5

Dzień Edukacji Narodowej

DSC 3974

„Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci

– stara się zobaczyć ich dusze.”

14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty, ponieważ właśnie wtedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej.

W Przedszkolach Niepublicznych Bajkolandia i Smerfolandia w Lubawie ten wyjątkowy dzień świętowaliśmy w tym roku w piątek 12 października.

Nasze przedszkolaki tego dnia chciały podziękować swoim ukochanym paniom i pracownikom przedszkoli za trud włożony w ich edukację i wychowanie. W tym uroczystym dniu 5-latki z Grupy Delfinki zaprosiły gości na występ artystyczny aby wspólnie uczcić Dzień Edukacji Narodowej. Przedszkolaki zaprezentowały się najlepiej jak umiały. Nie zabrakło wierszy, życzeń, piosenek, które w całości stworzyły piękne podziękowanie za codzienną troskę, oddanie i serdeczność ze strony każdej pani. Za część artystyczną przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz uśmiechami ze strony kadry i pozostałych przedszkolaków. Pani wicedyrektor skierowała do grona pedagogicznego oraz niepedagogicznego, wiele ciepłych słów oraz życzeń. Ten wyjątkowy dzień upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, a wrażenia na długo pozostaną w naszej pamięci.

Dzień Zwierząt w grupie „Króliczki” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie

DSC 0092 

 4 października 2018 r. grupa „Króliczki” obchodziła Światowy Dzień Zwierząt. W tym dniu dzieci rozmawiały o roli zwierząt w życiu człowieka i o konieczności niesienia pomocy zwierzętom tego potrzebującym. Podczas zajęć nasi milusińscy uczestniczyli w zabawach takich, jak „Czyj to odgłos?”, „Co się zmieniło?” oraz oglądały książki i gazetki ze zwierzętami zgromadzone w kąciku czytelniczym. „Króliczki” stworzyły również plakat z ilustracjami zwierząt oraz wykonały pracę plastyczno – techniczną z zużytych płyt CD. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa z wykorzystaniem opasek z sylwetami zwierząt. Największą atrakcją tego dnia była obecność w naszej grupie niecodziennych gości. Odwiedzili nas: świnka morska – Sweety, dwie rybki – Tęcza i Antek, żółw – Roksana oraz piesek - Rocky. Właściciele tych zwierzątek opowiadali kolegom i koleżankom o swoich domowych pupilach, mówili co lubią jeść i jak należy się nimi opiekować. Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Zwierząt było wspólne, pamiątkowe zdjęcie oraz wręczenie naszym przedszkolakom odznak „Przyjaciół zwierząt”.

Bardzo dziękujemy rodzicom oraz starszym kolegom i koleżankom za zaangażowanie i przyniesienie do przedszkola zwierząt i tym samym pomoc w zorganizowaniu dla naszych przedszkolaków tej żywej lekcji przyrody.

Back to top