Dzieci w promieniach słońca na placu zabaw przedszkoli Bajkolandia i Smerfolandia w Lubawie

Potrzeba ruch20200521 111146 Copy 1u w wieku przedszkolnym jest ogromna

Dziecko w wieku 3-4 lata potrzebuje około 3 godzin wzmożonej aktywności dziennie. Bawiąc się obrazuje wychowawcom oraz uczestnikom pobytu na powietrzu, swoje przeżycia związane z obserwacją i uzyskanymi wiadomościami!

Sfera emocjonalna i poszerzanie doświadczeń

Zabawy proponowane przez wychowawców Przedszkoli Niepublicznych w Lubawie na terenie ogrodu przedszkolnego wpływają znakomicie na sferę emocjonalną naszych wychowanków oraz poszerzanie ich doświadczeń!

Piękna aura a higiena układu oddechowego

Prawidłowy i niezakłócony rozwój dziecka jest możliwy także dzięki korzystaniu z pięknej aury, jaką proponuje nam maj. Dyrekcja Przedszkoli Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie podkreśla jak ważny jest pobyt dzieci na świeżym powietrzu. Każdy Rodzic doskonale wie, że przebywanie na zewnątrz wpływa pozytywnie na higienę układu oddechowego jego dziecka.

Zalety aktywności fizycznej na świeżym powietrzu

Ruch rozumiany oczywiście jako naturalna aktywność organizmu, odgrywa istotną rolę w pracy mózgu. To właśnie mózg ma bardzo duże zapotrzebowanie na tlen. Podczas aktywności fizycznej wydzielają się w nim białka zwane neurotrofinami, które pobudzają rozwój neuronów (komórek nerwowych) każdego dziecka.

Przedszkolny plac zabaw w „Smerfolandii” i „Bajkolandii” w Lubawie

Piękna i słoneczna wiosna – sprawia, że możemy korzystać z tych możliwości. Wychowawcy i wychowankowie Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie doskonale wiedzą jakie zalety ma aktywność fizyczna i odpoczynek na świeżym powietrzu , dlatego każdą wolną chwilę spędzają na naszym przedszkolnym placu zabaw.

 

Ewelina i Grzegorz Kowalkowscy

{gallery}25052020{/gallery}