Andrzejki w Sarenkach i Tygryskach

DSC 0867Andrzejki to niezwykły dzień , dlatego grupy Sarenki i Tygryski postanowiły spędzić go wspólnie. Sala zamieniła się w magiczną krainę, którą wypełniły świece, gwiazdy i magiczne przedmioty. 

Trzy czarodziejki postanowiły zabrać dzieci w podróż pełną czarów i magii. Nasi milusińscy z wielką ochotą brali udział we wszystkich wróżbach, jakie zaproponowały wróżki. Jedną z nich był taniec z kolorowymi szarfami, których kolor był symbolem dobrych rad dla dzieci. 

Maluchy z wielką rozwagą wybierały barwy szarf, ponieważ miały świadomość, że każdy kolor coś oznacza. Nasi mali podopieczni losowali także przedmioty, z których wróżka odczytywała najbliższą przyszłość. Nie mogło również zabraknąć tradycyjnego lania wosku. Oczywiście pod czujnym okiem czarodziejek. 

Niesamowitą atrakcją dla Tygrysków i Sarenek było wróżenie ze szklanej kuli. Każdy przedszkolak wrzucił także monetę do magicznej wody, aby spełniły się wszystkie wróżby. Na koniec, w podziękowaniu za wspólną zabawę, wróżki podarowały dzieciom słodkie andrzejkowe ciasteczka z wróżbami. 

Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie…