Bajkolandia w kwiatach

 DSC0827

 

Jak co roku, na wiosnę pierwsze kwiaty urzekają nas swoimi brawami. Ruszają prace w ogrodzie a przyroda radośnie budzi się do życia po przespanej zimie. Korzystając z pięknego dnia i wiosennych promieni słońca grupa „Kotki” sadziła kwiatki, by upiększyć swoje przedszkole. 

Już od rana przedszkolacy przynosili swoje sprzęty ogrodowe, małe łopatki, konewki i grabki.  Najpierw spotkaliśmy się z panią ogrodnik Magdaleną Skręta-Pielenc z PPHU „Ogród pod lupą”, która opowiedziała grupie na czym polega jej praca, zaprezentowała najpotrzebniejsze przybory ogrodnicze i przybliżyła dzieciom wygląd pierwszych wiosennych kwiatów. 

Po tym wstępie mogliśmy przejść do prac ogrodniczych. Przygotowane przed przedszkolem donice z ziemią już czekały na chętne do sadzenia przedszkolaki. Razem z naszym gościem, panią Magdą podjęliśmy to wspaniałe zadania. Dzięki pracowitości przedszkolaków i doświadczeniu pani Magdy Nasze Przedszkole „tonie” w wiosennych kwiatach. Za co pani Magdzie i PPHU „Ogród pod lupą” serdecznie dziękujemy.