„Bawimy się kolorami” grupa „Słoneczka”.

 

18  Podczas piątkowych zajęć grupa „Słoneczka” z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie przeniosła się w świat kolorów oraz eksperymentów, za sprawą zajęć w jakich uczestniczyli tego dnia. Postanowili wcielić się w rolę małych badaczy i wraz z panią eksperymentowali z kolorami. Wiele doświadczeń wykonanych tego dnia stanowiło świetną zabawę dla przedszkolaków.
Kolory towarzyszą nam wszędzie, jednak, żeby nie było tak poważnie, postanowiłyśmy pokazać, jak ciekawie można się nimi bawić. Zajęcia rozpoczęliśmy od codziennego rytuału towarzyszącego „Słoneczkom”, czyli przekazaniu sobie „iskierki przyjaźni”. Następnie przeszliśmy do części głównej zajęć. Poznaliśmy kolory podstawowe. Dzieciaki dowiedziały się również, że dzięki połączeniu dwóch różnych kolorów możemy uzyskać całkiem inną barwę, czyli kolory pochodne.
W kolejnej części zajęć przeszliśmy do eksperymentów, Do wykonania kolorowych doświadczeń dzieci potrzebowały kilku domowych składników i rekwizytów, a efekty były zadziwiające. Zaczęliśmy od doświadczenia z wykorzystaniem cukierków „Skittles” – efekt „kolorowej tęczy” wywołał wielki zachwyt na twarzach dzieci. Kolejny eksperyment nosił nazwę „Mleczna tęcza”, w której to dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenie, podziwiając co wydarzy się w momencie dotknięcia kolorów patyczkiem zamoczonym w płynie do naczyń.
Zajęcia nasze zakończyliśmy wykonaniem pracy technicznej polegającej na zmieszaniu zabarwionej wody z olejem, w wyniku czego przedszkolaki zaobserwowały, że dwie te ciecze nie mieszają się ze sobą co spowodowało wielkie nie dowierzanie wśród naszych 4-latków.
Tematyka dotycząca kolorów okazała się bardzo interesująca dla naszych milusińskich, gdyż z entuzjazmem brały w nich chętny udział.

{gallery}20192020/sloneczka/kolory{/gallery}