Biedroneczki i Muchomorki w Toruniu

DSC 0971Na ten dzień 11 czerwca „Biedroneczki” i „Muchomorki”czekały z utęsknieniem. Bardzo wcześnie rano spotkały się żeby wyruszyć w podróż do Torunia bo wiedziały , że ten dzień będzie obfitował w mnóstwo atrakcji.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty w „Kinder Parku”. Tam czekały na nas trampoliny, ścianki wspinaczkowe, labirynty i tunele, których pokonanie nie było dla nas trudne. Rozegraliśmy też kilka meczy na boisku, którego nie mogliśmy ominąć, ponieważ kochamy grę w piłkę nożną.

Kolejnym punktem w naszym harmonogramie było zwiedzanie toruńskiej starówki: tam zakupiliśmy pamiątki, zobaczyliśmy dom w którym mieszkał Mikołaj Kopernik, podziwialiśmy stare zabytkowe kamienice, widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik Flisaka.

Kulminacyjnym punktem naszej wycieczki była wizyta w toruńskim Planetarium, gdzie obejrzeliśmy projekcję filmu pt „Mój kumpel Niko”. Przybliżył on nam historię życia Mikołaja Kopernika.

Wycieczka bardzo nam się podobała , choć wracaliśmy do domu dosyć późno z naszych twarzy nie znikał uśmiech świadczący o tym, że było Super , a duch dzieciństwa, który drzemie w każdym z nas obudził się także w naszych rodzicach i naszych paniach podczas tej wycieczki. Bawiliśmy się super!!!