Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” w Lubawie przystąpiło do akcji „BohaterON w Twojej szkole”, której celem jest upamiętnianie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

W ramach akcji w Naszym Przedszkolu przeprowadzone zostały lekcje historyczne dla dzieci z grup 5-letnich. Dzieci obejrzały „Niebajkę o Powstaniu Warszawskim”, szukały odpowiedzi na pytania: „Czym jest spór?”, „Kim jest bohater?” oraz zastanawiały się jakie cechy powinien posiadać.

Przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych przygotowały kartki  z życzeniami dla powstańców. Ponadto grupy 5-letnie z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” wzięły udział w Międzygrupowych Turnieju z Wiedzy o Polsce. Przedstawiciele grup musieli wykazać się znajomością mapy oraz symboli narodowych. Nasi podopieczni okazali się ogromną wiedzą na temat naszego kraju, a wszystkie zadania wykonali z wielkim zaangażowaniem. Rywalizacja była bardzo wyrównana, a zwycięzcą turnieju została grupa „Kangurki”.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wziąć udział w tej pięknej lekcji historii Naszej Ojczyzny, a dodatkowo wyrazić wielką wdzięczność Powstańcom Warszawskim.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Urodziny Myszki Miki z grupą Delfinki

Niecodzienny gość w Papużkach