Ruch to nieodzowny element w rozwoju, wpływający na poprawę zdrowia i kształtujący prawidłowe postawy. Ponieważ przedszkole jest dla wielu dzieci głównym miejscem zaspokajania ich potrzeb ruchu w Smerfolandii i Bajkolandii prowadzimy szereg zajęć ruchowych, gier i zabaw na świeżym powietrzu. Doskonałym miejscem do tego typu działań jest nasze boisko na dachu z przepiękną panoramą naszego miasta.
Zastosowanie boiska na dachach to bardzo innowacyjne rozwiązanie. Z jednej strony pozwala na tworzenie dodatkowej przestrzeni, z drugiej jest niezwykle atrakcyjnym przedsięwzięciem.
Do tej pory w Polsce oraz na świecie zrealizowano niewiele takich projektów, nasze przedszkola mogą poszczycić się takim rozwiązaniem, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Nasze boisko na dachu przeznaczone jest zarówno do gry w piłkę nożną, koszykówkę jak i śmiało spełnia rolę powierzchni wielofunkcyjnej, które idealnie wpisuje się w upodobania sportowe naszych przedszkolaków. Oczywiście boisko to spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa, a zastosowana nawierzchnia pozwala na prowadzenie różnorodnej aktywności. Największą satysfakcję z tego typu inwestycji stanowi dla nas reakcja dzieci, którzy korzystają z naszego obiektu sportowego. Niezwykłe wrażenia, możliwość zabawy tuż pod chmurami wywołuje radość wśród naszych podopiecznych. Staramy się, aby miejsce to zawsze było atrakcyjne, dlatego też urozmaicamy naszym dzieciom ich pobyt na boisku. Przedszkolacy posiadają pełen dostęp do piłek, tuneli, pachołków, koszy i siatek. Zapoznają się z zadami gier zespołowych i współzawodnictwa opartego na zasadach fair play.