W Przedszkolach Niepublicznych Bajkolandia i Smerfolandia trwa nauczanie zdalne, jednocześnie nasza placówka od 06. 05. 2020 r. pełni funkcję opiekuńczo-wychowawczą w formie stacjonarnej. Taka forma działalności naszych przedszkoli w pierwszej kolejności skierowana jest oczywiście do Rodziców, którzy powracając do pracy nie są w stanie pogodzić jej z opieką nad dzieckiem.
Poprzedni tydzień zakończyliśmy bardzo różnorodną tematyką. W najmłodszych grupach dzieci wykonywały zabawne zakładki do książek, np. w kształcie pieska lub minionka, a także doskonaliły spostrzegawczość odszukując różnice na obrazkach. Piątkowe zajęcia czterolatków upłynęły pod hasłem „odkrywamy talenty”. Dzieci prezentowały swoje umiejętności oraz przedstawiały atrybuty związane z ich zdolnościami. Pięciolatki zapoznały się z pojęciem piramidy żywieniowej i poznawały zasady zdrowego odżywiania się, a sześciolatki rozmawiały o zwyczajach zwierząt, w szczególności psów.
     Przed nami kolejny tydzień, a w nim mnóstwo nowych aktywności, umiejętności do zdobycia, poszerzania i rozwijania swojej wiedzy, ale przede wszystkim dobrej zabawy i spotkań dzieci ze swoimi wychowawcami za pomocą platformy ZOOM.
Dziś maluszki kontynuowały tematykę o Polsce i Europie, dzieci poznały kraje Europejskie i miały okazję wirtualnie podróżować do niektórych z nich. Nasze dwulatki wykonały także pracę plastyczną pt. „Kolorowe kwiaty”. Zajęcia w grupie 3-latków również zabrały dzieci w wirtualną podróż, jednak tym razem była to wyprawa do biblioteki, wspólne dyskusje on-line pozwoliły ustalić zasady panujące w bibliotece a także poznać rolę księgarni. W tej grupie wiekowej dzieci rozpoczęły także nowy blok tematyczny: „Gdzie jest kraina fantazji?” i rozmawiały na temat wybranych bohaterów z bajek.
     Nasze czterolatki rozpoczęły rozważania na temat owadów i pająków, poznały w jaki sposób powstaje pajęcza sieć oraz jakie jest jej zastosowanie. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci z tej grupy wiekowej wypowiadały się na temat wiatru, naśladowały odgłosy wiatru za pomocą gestodźwięków i wykonały pracę plastyczną ,,Latawiec”. Dzieci pięcioletnie rozmawiały o wiosennym deszczu, określały nastrój w muzyce relaksacyjnej, tworząc do niej pracę plastyczną oraz doskonaliły umiejętność tworzenia zbiorów i przeliczania w zakresie 10. Natomiast nasze najstarsze przedszkolaki rozmawiały o wiosennych pracach w ogrodzie, poznały pracę i narzędzia ogrodnika oraz założyły domową hodowlę fasoli.

{gallery}20192020/2pracazdalna/28{/gallery}