"Myju ,myju, ja się myje.

Myje rączki, buzię, szyję.

Za to w domu mnie kochają

I czyścioszkiem nazywają".

O tym, jak ważna w życiu człowieka jest woda wiedzą już małe dzieci. Dlatego też dzieci z grupy "Owieczki"  uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych wzbogacających ich dotychczasową wiedzę na temat roli wody w organizmie człowieka oraz jej znaczeniu dla roślin i zwierząt.

Zajęcia były niewątpliwie okazją do odkrywania walorów smakowych wody. Podczas przeprowadzonych zajęć przedszkolaki "wcieliły "się w rolę kropelki wody. Miały możliwość swobodnego wypowiadania się na temat problemów związanych z deficytami wody.

Dużą popularnością cieszyło się doświadczenie "wędrująca woda". Dzięki niemu dzieci stały się "naocznymi świadkami "wspinania się wody po papierze do drugiej szklanki-wbrew prawu grawitacji.

W czasie zajęć dzieci mogły wejść do "kapsuły wodnej". Tam czekały na nie wskazówki za pomocą których odkrywały czynności związane z codzienną higieną osobistą. Przedszkolaki czerpały radość z możliwości eksperymentowania oraz wspólnej nauki poprzez zabawę.

Uwieńczeniem zajęć stało się wykonanie pracy plastycznej: "Moja kropla wody" oraz nagrodzenie uczestników opaską z wizerunkiem kropli wody.

Tego dnia dzieci chłonęły wiedzę niczym "gąbki", a temat wody stał się dla nich "tematem rzeką".

ZOBACZ WIĘCEJ:

„Kaprysy marcowej pogody”

Urodziny Lenki grupa Lwiątka