Dnia Edukacji Narodowej” i odwiedziny zagranicznych gości.

 

01       Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci z grupy Tygryski przygotowały uroczystą akademię.
Występ rozpoczął się od powitania gości, grona pedagogicznego oraz pracowników przedszkola. Następnie nasze pięciolatki zaśpiewały piosenkę pt. „Przedszkole drugi dom” oraz zatańczyły taniec wywodzący się z regionu Warmii i Mazur pt. „Szot”.
Nie zabrakło recytacji wierszy, a także życzeń skierowanych pod adresem naszych Pań.
Niezwykłym akcentem okazała się choreografia przygotowana przez chłopców do utworu Michaela Jacksona pt.” Billy Jean” oraz taniec dziewczynek ze wstążkami do muzyki klasycznej pt.”Mrówki”.
Występ zakończył się piosenką pt. „Piosenka dla Pani”, wyrażającą wdzięczność, szacunek i podziękowanie za codzienny trud wkładany w wychowywanie naszych podopiecznych.
Najstarsze grupy z Naszych Przedszkoli przygotowały natomiast zajęcia dydaktyczne dla naszych gości. „Delfinki” zaprosiły na zajęcia tematyczne o jesieni, bo jesień to nie tylko deszcz i słota ale też wesoła zabawa z matematyką. To odczuwanie i przeżywanie jesiennych dźwięków i nastrojów. W tym pomógł „Delfinkom” taniec z kolorowymi chustami. „Sarenki” w toku swoich zajęć pokazały jak wprowadzana będzie w ich grupie cyfra „3”. Podczas wesołych zabaw rytmicznych, tańca z gazetą i kolorowanki na dywanie zapoznały się z zapisem cyfry „3”. „Kotki” natomiast zaprosiły na zajęcia według Modelu Rekreacji Muzycznej dr M. Kieryła. Nasi szanowni goście mogli odwiedzić Nasze Przedszkola dzięki p. Markowi Borkowskiemu koordynatorowi i organizatorowi wymiany międzynarodowej z dyrektorami i nauczycielami z Woroneżu w Rosji. Dyrektor Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” zauważył, że takiego rodzaju spotkania sprzyjają wzajemnej wymianie doświadczeń i wzajemnej nauce. Występ, zajęcia i polska gościnność wzruszyły Naszych Gości. Wizyta ta zaowocowała zwrotnym zaproszeniem przedstawicieli Naszych Przedszkoli, ponieważ ciekawe metody pracy z dziećmi zaprezentowane przez nasze nauczycielki wzbudziły zainteresowanie i niekryty zachwyt.

{gallery}20192020/dzienedukacji{/gallery}