Dorosłe i młode – Kangurki

 

Witamy serdecznie :)

Zapraszamy na kolejny dzień w wiejskim gospodarstwie.

Życzymy udanej zabawy. 

 

Realizacja podstawy programowej w formie zdalnej – Kangurki 17.04.20r.

Temat: Dorosłe i młode.

  1. Nie strać równowagi” – zabawa ruchowa, dziecko porusza się na czworaka, gdy rodzic klaśnie w dłoń dziecko zatrzymuje się i podnosi jedną rękę i jedną nogę. Stara się chwileczkę wytrzymać żeby się nie przewrócić.

  1. Dmuchamy” – zabawa logopedyczna. Potrzebujemy balonik lub piórko. Dziecko próbuje dmuchając na piórko lub balonik nie dopuścić aby spadło na ziemię.

  1. Kto jest moim rodzicem” – ćwiczenie logicznego myślenia. Proszę przygotować wszystkie sylwety zwierząt z karty nr 19 z teczki z pomocami trzylatka. Są to dwie kartki ze zwierzątkami – skany poniżej. Następnie proszę obejrzeć z dzieckiem film załączony do posta. Nauczycielka na filmie odczytuje zagadki, a zadaniem dziecka jest odnaleźć wśród swoich obrazków odpowiednie zwierze.

501

 

502

 

503

  1. Mamy i ich dzieci” – zabawa dydaktyczna, łączenie w pary osobników młodych i dorosłych na karcie pracy Umer 39 z książeczki. Obok każdego zwierzęcia trzeba nakleić jego dziecko. Skan karty pracy i naklejek dla osób, które nie odebrały książek znajduje się poniżej.

504

  1. Dbamy o zdrowie” – ćwiczenia gimnastyczne. Poniżej znajduje się link do ruletki z ćwiczeniami gimnastycznym. Po otworzeniu linku pojawi się okno, naciskamy rozpocznij, następnie przycisk zakręć lub jeżeli mamy ekran dotykowy po prostu dziecko rozkręca koło przeciągając paluszkiem. Po wylosowaniu i wykonaniu ćwiczenia naciskamy przycisk usuń (aby zapobiec wylosowaniu po raz kolejny tego samego ćwiczenia. W ten sposób losujemy 5 razy.

https://wordwall.net/pl/resource/925064/gimnastyka-zabawa

  1. Koniki” – zabawa muzyczna. Dzieci doskonale znają tę zabawę i bardzo ją lubią więc proszę tylko włączyć im piosenkę, do której link jest poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=r8qvgiG0GXA