Nasi mali podopieczni mogli się przekonać, że chemia wcale nie jest nudna, podczas zajęć praktycznych prowadzonych w naszym przedszkolu z okazji „Dnia Chemika”.

Zamieniliśmy sale w laboratoria chemiczne

Starszaki wybrały się do liceum i gimnazjum, aby z okazji Dnia Chemika wręczyć upominki nauczycielom chemii. Natomiast dzieci z młodszych grup zamieniły sale w laboratoria chemiczne z prawdziwego zdarzenia. Były sprzęty, fartuchy, okulary ochronne, doświadczenia  i mnóstwo wesołej zabawy.

Ciekawe doświadczenia i nauka przez zabawę

Zachowując szczególną ostrożność nauczycielki wraz z dziećmi przeprowadziły ciekawe doświadczenia a wśród nich: wybuchające wulkany, kolorowe tęcze, wykorzystanie drożdży do pompowania balonów, złudzenia optyczne z olejem, lampę z lawy, „Pastę do zębów dla słonia”, „Chemiczne jajo”, wykorzystanie powietrza do napędu „Odrzutowego balonu”, tęczę w szklance,  ”Tornado w słoiku”, „Magiczny Palec”, „Nurkujące rodzynki”. Każdy uczestnik dzisiejszych „zmagań” otrzymał dyplom „Małego Chemika”. Przedszkolaki w tym szczególnym dniu życzą wszystkim pośrednio i bezpośrednio związanym z chemią samych radości i powodzenia w tej trudnej acz ciekawej dziedzinie.