Dzień Czekolady

Witamy serdecznie Kangurki i Rodziców :)

Mamy na dzieję, że po świątecznym odpoczynku macie dużo chęci do pracy. W tym roku Święta Wielkiej Nocy pokryły nam się z Dniem Czekolady, dlatego proponujemy aby ten dzień uczcić dziś :)

Życzymy smacznej zabawy 

402https://www.facebook.com/100015399009051/videos/804529583403668/

 

 

Temat: Dzień Czekolady

  1. Czekoladowe powitanie – Rodzic smaruję dziecko czekoladą( nutella, kostka czekolady, cukierek czekoladowy, krem czekoladowy) wokół ust – dziecko próbuję językiem oblizać usta, kosztując smak czekolady.

  1. W czekoladowej krainie – wysłuchane opowiadania czytanego przez nauczycielkę zamieszczonego w filmiku w dodatkowym pliku. Próba odpowiedzi na pytania dotyczące treści opowiadania.

– Jak miała na imię królewna?

– Gdzie mieszkała królewna?

– Kto przybył do krainy czekolady?

– Co zrobił czarodziej?

– Czy chcielibyście pomóc królewnie?

  1. Czarodziejski worek – Rodzic odczytuje dziecku zaklęcie:

Czary mary, czary mary,

Tak bym czarowała

Żebym tutaj, żebym tutaj różne,

Pyszne rzeczy miała.

Prezentacja przez rodzica ilustracji przedstawiających słodycze( lizaki, cukierki, czekolada, babeczki, lody, ciasteczka, batoniki itp.). Zadaniem dzieci jest wypowiedzenie na głos nazwy smakołyku oraz próba przy pomocy rodzica podzielenie go na sylaby( np. ba-to-nik).

400

4. Co się dzieje, gdy ktoś czegoś nie je? – rodzic odczytuje dziecku wiersz.

Nie chcę rano jeść twarożku

Chodź podobno zdrowy jest.

Wolę dropsy i lizaki

Lubię chipsy, oranżadę

Batoniki, czekoladę.

Nie wiem tylko czemu moje zęby

Coraz częściej bolą mnie

Czemu robią się w nich dziury

Przecież pyszne rzeczy jem!

Rozmowa rodzica z dzieckiem na temat zdrowego odżywiania. Wyjaśnienie dlaczego nie można jeść zbyt dużej ilości słodyczy a także propagowanie zdrowego odżywiania. Uświadomienie konieczności mycia zębów po posiłku w szczególności po spożyciu słodyczy.

  1. Czekoladowa buźka – Dziecko przy pomocy rodzica przygotowuje kanapkę z czekoladą, umieszcza ją na talerzyku. Zadaniem dziecka jest zjedzenie kanapki bez użycia rąk. Raczki znajdują się za plecami dziecka i trzymają się nawzajem.

  1. Czekoladowy torcik – Wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką z wykorzystaniem dostępnych materiałów w domu. Dziecko otrzymuje ilustrację tortu oblanego czekoladą i ozdabia według własnego pomysłu.

401