Dzień Dinozaura w Delfinkach

DSC 7406Ostatnie dni lutego wcale nie muszą być nudne, zwłaszcza w naszym Przedszkolu.  Dzieci z Grupy „Delfinki” wybrały się w niezwykłą prehistoryczną podróż.

Przedszkolaki przyniosły różne interesujące przedmioty związane z tym ciekawym tematem, m.in.: figurki dinozaurów, pluszaki, książeczki edukacyjne, obrazki oraz kolorowanki. Dzieci, chętnie dzieliły się i opowiadały o przyniesionych skarbach.

„Delfinki” przygodę z dinozaurami rozpoczęły od obejrzenia i omówienia prezentacji multimedialnej. Szybko okazało się, że dzieci wiedzą już bardzo dużo na ten temat i mają wśród dinozaurów swoich ulubieńców. Czterolatki układały puzzle, rozwiązywały zagadki, słuchały wierszyków oraz opowieści o historii dinozaurów. „Delfinki” miały również okazję poznać pracę archeologów, wykopując i oczyszczając z piasku szczątki jednego z tych pradawnych zwierząt. Nie zabrakło również zabaw ruchowych podczas których dzieci choć na kilka chwil przemieniały się w dinozaury.

 Uwieńczeniem całego dnia było stworzenie makiety „Delfinkowego DINO-PARKU, w którym umieściliśmy wykonane wcześniej roślinożerne dinozaury. Zajęcia rozbudziły u niektórych Przedszkolaków pasję, a przygoda z dinozaurami dopiero się rozpoczęła .