Zgodnie z ideą wdrażania dzieci do celebrowania tradycyjnych świąt będących częścią naszej kultury 27 listopada większość przedszkolnych grup w różnym wieku zagłębiła się w andrzejkowe obyczaje. Magiczna atmosfera tego dnia każdego roku przynosi naszym przedszkolakom wiele radości.

Tym razem poszczególne grupy zorganizowały obchody święta w swoich salach. Niektóre z nich za sprawą czarodziejskiej różdżki zmieniły się na chwilę w sale balowe, a wesoła muzyka i zabawy taneczne oraz ruchowe były tam główną atrakcją. W innych salach królowały tradycyjne wróżby i magiczne zabawy plastyczne. Efekty pracy przedszkolaków będą zdobić korytarze przedszkoli przez najbliższe dni. Natomiast wywróżona przyszłość będzie zapewne głównym tematem rozmów w rodzinnym gronie po powrocie dzieci do domów. Nie ma bowiem nic bardziej emocjonującego dla dzieci niż możliwość stania się choć na chwilę wróżką lub czarodziejem i używanie magicznych mocy.

Kreatywnością i zapałem tego dnia mogły wykazać się nie tylko dzieci, ale również ich Rodzice, którzy przygotowali dla swoich pociech przebrania. Dzięki nim mogliśmy gościć i podziwiać piękne księżniczki, superbohaterów i postacie z ulubionych bajek. Tak niezwykle radosnym i zaczarowanym dniem zakończyliśmy ostatni listopadowy tydzień, aby już niedługo zacząć cieszyć się przygotowaniami do wyczekiwanych Mikołajek.

Materiał: Przedszkola Niepubliczne „Smerfolandia” i „Bajkolandia” w Lubawie.

Zobacz więcej:

LOL SUPRISE w Lubawie❓❗️