28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka, dlatego też dzieci z  grupy Słoniki z przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” w Lubawie tego dnia poznały całą historię jabłka. Jabłko to symbol polskiego rolnictwa jest jednocześnie jednym z najpopularniejszych owoców w kraju jak i na świecie, a regularnie spożywane, może zmniejszać ryzyko powstawania wielu chorób.

"Witaminki, Witaminki. Dla chłopczyka i dziewczynki"

Głównym celem tego szczególnego dnia było propagowanie i zachęcenie przedszkolaków do spożywania tegoż owocu i to pod różną postacią: były soki, mus, dżemy, jednak najpopularniejsze i najchętniej spożywane było świeże: Zielone, czerwone, okrągłe i pachnące, a jako przekąska niezwykle sycące -JABŁKO.”
 Nasi podopieczni poznali różne gatunki jabłek, rozpoznawały zapach i smak tych owoców oraz zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z tego owocu. Poznały piosenkę o „Czerwonym jabłuszku” i wykonały plakat oraz pomalowały sylwety jabłek farbami lecz najwięcej radości sprawiły dzieciom „Jabłkowe zawody” sportowe.

Słoniki od dziś wiedzą, że JABŁKO- pełne witaminek jest bardzo zdrowe dla chłopców i dziewczynek. Wyszczy jabłuszka bardzo chętnie jemy bo Dzień Jabłka w „Smerfolandii” świętujemy.  Zapraszamy do Naszej galerii.