Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości. 

Dla mamy, Pani, dla dziewczynek,
W domu, w przedszkolu, na wycieczce.
Każdego dnia dobry uczynek -
To jest od chłopców upominek”

                                             ~Zbigniew Jeżyna~

Dzień Kobiet, który obchodzimy 8 marca to jeden ze szczególnych i wyjątkowych dni w roku przedszkolnym. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno dorosłe jak również każda mała dziewczynka.

Radosna atmosfera w Naszym Przedszkolu panowała od samego rana. Chłopcy złożyli swoim odświętnie ubranym koleżankom życzenia, wręczyli piękne laurki oraz miłe niespodzianki. W salach można było również usłyszeć tradycyjnie odśpiewane „100 lat”. Dzisiejszego dnia każdy chłopiec ze szczególnym zaangażowaniem starał się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach. Taneczna i wesoła muzyka, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy rozbrzmiewała w każdej grupie. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie.

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia

Materiał przygotował: Przedszkole Niepubliczne "Bajkolandia" i "Smerfolandia" w Lubawie.

Zobacz więcej:

Urodzinki Hani z Owieczek

Urodziny Amelki z grupy Kangurki