„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,

kolorowe kredki bardzo lubią mnie.

Kolorowe kredki, kiedy je poproszę

namalują wszystko to, co chce.”

Dzień Kredki przypada na 22 listopada. Święto to bardzo mocno powiązane jest z najmłodszymi dziećmi, gdyż to właśnie dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia oraz rozwijać wyobraźnię.

Dzieci z grupy „KOTKI” i z grupy "SŁONIKI" z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie, aby uczcić Święto Kredki, zamieniły jesienny dzień w pełen kolorów. Przedszkolacy aktywnie i z wielkim entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach, w których główną rolę odgrywała kredka. Maluchy utrwalały znajomość kolorów, układały obrazki z kredek, a także doskonaliły umiejętność liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych z chustą animacyjną, a także określały swój ulubiony kolor kredki. Dużo radości sprawiło naszym milusińskim wspólne wykonanie pracy plastycznej pt. „Kredka” oraz zabawy oddechowe z wykorzystaniem kredkowego labiryntu. Zwieńczeniem zajęć były pamiątkowe zdjęcia z kolorowymi kredkami.

Po tym wyjątkowym, kolorowym dniu „Kotki” z pewnością mogą stwierdzić, że kredki to ich najlepsi przyjaciele, a świat bez nich byłby szary i smutny.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne ,,Bajkolandia" i "Smerfolandia" w Lubawie.

Zobacz więcej:

„Wesoły listopad w Przedszkolach Niepublicznych „BAJKOLANDIA” i „SMERFOLANDIA”