Dzień Książki- Grupa Króliczki

Dzień książki

 

Dnia 04.04.2018 r. grupa Króliczki obchodziła Dzień książki dla dzieci. Dzień ten miał na celu zachęcenie dzieci do oglądania, a później do czytania bajek, gdyż „moda” na czytanie gaśnie, a książka wprowadza przecież w tak cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wspaniałych przeżyć. 

Wszystkie zajęcia, zabawy i działania dzieci związane były w tym dniu z książką. Zajęcia rozpoczęły się rozmową, podczas której nasi milusińscy opowiadali o przydatności książek, o tym jak należy o nie dbać oraz podawały przykłady swoich ulubionych baśni i bajek. 

Następnie odbyło się głośne czytanie wybranej przez dzieci książki z grupowej biblioteczki. Dzieci brały również udział w zabawach dydaktycznych takich, jak: „Jaka to bajka?”, „Czy to prawda, czy też nie” i „Pracowite krasnoludki”. Podczas zabaw przedszkolacy dopasowywały rekwizyty do odpowiednich baśni, ćwiczyły przeliczanie przy użyciu liczebników porządkowych oraz określały prawdziwość zdań. Dużo radości sprawiło dzieciom stworzenie ich własnej książeczki pt. „Przygoda żabki” oraz wykonanie zakładek do książek.