6 marca to Europejski Dzień Logopedy, który obchodzony jest we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle ważne na etapie edukacji przedszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie istotna.

W grupie „Gwiazdeczki” został zorganizowany dzień zabaw logopedycznych, który poprowadzili nasi logopedzi – Pani Anita oraz Pani Sandra. Starszaki dowiedziały się, na czym polega praca logopedy w przedszkolu i co należy robić, aby pięknie i poprawnie się wypowiadać. Podczas zajęć dzieci usprawniały pracę narządów mowy i percepcję słuchową oraz ćwiczyły prawidłową i wyrazistą wymowę głosek. Nie zabrakło również ćwiczeń oddechowych, dzięki którym przedszkolaki utrwalały prawidłowy tor oddechowy.

Gwiazdeczki z ochotą uczestniczyły w przygotowanych zabawach, a ciekawe i kolorowe pomoce dydaktyczne przygotowane przez naszych specjalistów dodatkowo uatrakcyjniły zajęcia.

Przy okazji pragniemy złożyć wszystkim logopedom najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta, a Pani Sandrze i Pani Anicie serdecznie podziękować za wspaniale spędzony dzień!

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” w Lubawie

Zobacz więcej:

Dzień dentysty – grupy Słoniki i Jeżyki.