Makarony w przeróżnych postaciach i kombinacjach to jedno z ulubionych dań wielu osób. Są smaczne i przede wszystkim bardzo zdrowe, bowiem makaron znajduje się na 3 poziomie piramidy zdrowia.

Koniec października to szczególny czas dla wszystkich wielbicieli makaronu - obchodzi się wtedy Światowy Dzień Makaronu. Grupa „Kangurki” z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” postanowiła dołączyć do obchodów tego nietypowego święta, które przypada na dzień 25 października. Zajęcia rozpoczęliśmy od oglądania filmu edukacyjnego, dzięki któremu dzieci dowiedziały się jak powstaje makaron. Rozmawialiśmy również o pysznych daniach z makaronu w roli głównej. Przedszkolaki poznały ciekawostki makaronowe, jego wygląd, nazwy i zastosowanie. A także porównywały kształty i kolory poprzez dotyk i wzrok.

Nie zabrakło również zabaw makaronowych, które są świetnymi ćwiczeniami, uczą cierpliwości i precyzji ruchów, a przy tym dostarczają sporo radości.

Najwięcej radości sprawiła dzieciom makaronowa praca plastyczna oraz łowienie makaronowych rybek. Kangurki uwielbiają takie zajęcia, gdy z niczego powstaje coś, a przy tym się uczą i doskonale bawią.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Grupa Dinusie poznaje mieszkańców lasu

Urodzinki Paulinki z grupy „Motylki”