Dzień Pluszowego Misia 

DSC 098624 listopada dzieci uroczyście i z uśmiechem świętowały Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszych przedszkolach obchodzenie tego święta to już tradycja. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka dlatego właśnie, tego dnia przedszkolaki przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami.Dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich maskotkach, poznały historię pluszowego misia oraz  słuchały czytanych przez panie fragmentów książek o niedźwiadkach.

Już od rana na naszych milusińskich czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek: misiowe tańce, zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy i zgadywanki, malowanie twarzy oraz śpiewanie piosenek.Przedszkolaki samodzielnie uszyły Misia Przytulaska, który będzie pocieszać je w chwilach smutku. Dzieci miały okazję spróbować „misiowego” przysmaku – miodku, który bardzo zasmakował naszym milusińskim. Nie zabrakło również wykonania prac plastycznych  – „misiowych” plakatów, kolorowanek, misiów z papierowych talerzyków i malowanie misiowych figurek gipsowych. 

Młodsze dzieci obchodziły dziś również Dzień Śpiocha, dzięki temu przyniesione misie towarzyszyły im podczas leżakowania.  Przedszkolaki za swą przyjaźń i opiekę nad  Pluszakami otrzymały Dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia, Misiowe Medale i baloniki.