Dzień Muffinek- grupa Sarenki

P3230690

 

Dzień Muffinek w grupie Sarenki połączyliśmy z Dniem Budyniu, by dokładnie od podstaw dowiedzieć się w jaki sposób powstają babeczki. Na początku dzieci wysłuchały wiersza, i zapoznały się z historyjką obrazkową.

Po przybliżeniu dzieciom różnych rodzajów muffinek i budyniów, nie mogło zabraknąć eksperymentowania z składnikami i smakowania różnych babeczek. Maluchy dowiedziały się, jakich produktów potrzebują do zrobienia ciasta, i skąd one pochodzą. Po umyciu dłoni, założeniu fartuszków przystąpiliśmy do pracy. Dzieci kolejno wrzucały składniki, po czym wspólnie mieszały ciasto. Każdy wypełnił swoją foremkę, która powędrowała do wypieku. 

Dzieci z niecierpliwością czekały na swoje babeczki. Finalizacją było dekorowanie wypieków według własnego pomysłu i co najważniejsze – degustacja. Maluchy z ogromną przyjemnością ruszyły również w podróż po całym przedszkolu. Bardzo im zależało by poczęstować Dyrekcję jak i wszystkich pracowników Przedszkola swoimi muffinkami z budyniem. Babeczki były chrupiące i zaspokoiły podniebienia najbardziej wymagających. Jesteśmy przekonani, że Sarenki wyrosną na świetnych cukierników.