Pancake Day, czyli Dzień Naleśnika to brytyjski odpowiednik znanego wszystkim Tłustego Czwartku. Naleśniki są bez wątpienia daniem uwielbianym przez wszystkich smakoszy, a zwłaszcza tych najmłodszych. Zatem dzieci z grupy Kangurki nie mogły pominąć tak pysznego święta.

Był to bardzo pracowity czas, zważywszy na ilość zaplanowanych atrakcji, ale pełen uśmiechu i wesołej zabawy. Kangurki wraz z Rodzicami przygotowały z okazji Dnia Naleśnika stroje kucharzy, w których dzieci pojawiły się w przedszkolu. Świętowanie rozpoczęło się od ruchowej rozgrzewki i wyścigu z patelniami. Zadanie nie było proste, gdyż oprócz szybkości przedszkolaki musiały wykazać się również umiejętnością skupienia uwagi, by po drodze nie zgubić z patelni papierowego naleśnika. Nie zabrakło także zabawy o charakterze sensorycznym – Kangurki zawijały się wzajemnie w koc tworząc „żywe naleśniki”.

Współpraca całej grupy zaowocowała plakatem przedstawiającym przepis na naleśniki w graficzny i łatwy do zapamiętania sposób. Dzieci miały również okazję wykazać się własną inwencją podczas wykonywania indywidualnych prac plastycznych oraz przygotowywania deseru w postaci naleśników z ulubionymi dodatkami. Zdecydowanie najprzyjemniejszym i  najbardziej wyczekiwanym momentem całego dnia była degustacja samodzielnie skomponowanego deseru. Dowodem na wyjątkowość Dnia Naleśnika jest załączona galeria zdjęć, do obejrzenia której serdecznie zapraszamy.

Materiał: Przedszkole Niepubliczne „Smerfolandia” w Lubawie

Zobacz więcej:

Urodziny Wiktorii – grupa Tygryski