Walentynki u Kangurków- zajęcia otwarte

1Walentynki to okazja do okazywania sobie uczuć i właśnie z tej okazji  grupa „Kangurki” zaprosiła do przedszkola  swoich Rodziców. Nasze zajęcia przebiegały pod hasłem „Miłość to najpiękniejsze słowo świata. Dziecko – to miłość największa na świecie!” 

Bawiliśmy się walentynkowo – dzieci ubrały się na czerwono, sala przystrojona były serduszkami. Wszyscy  wzięli udział w różnych zabawach związanych z walentynkami, dużo atrakcji dzieciom dostarczyło przekłuwanie balonów w kształcie serca w których znajdowały się kolejne zadania do wykonania. 

Serduszka towarzyszyły nam przez cały czas przeliczaliśmy je tańczyliśmy i kolorowaliśmy na nich.  Dzięki temu, że w sposób prawidłowy posegregowaliśmy obrazki przedstawiające różnorodne pojazdy: wodne, lądowe i powietrzne Mała Walentynka mogła wybrać się w podróż dookoła świata.  Nie obyło  się bez relaksującego masażu dla Rodziców. Dużo emocji dostarczyła nam zabawa „Przynieś mi serce w kolorze słońca”.

Na przyniesionych przez dzieci serduszkach, Rodzice zapisywali za co kochają swoje dzieci, a serduszka wspólnie umieszczali na naszej przedszkolnej tablicy. Najważniejsze, że nie zabrakło uśmiechu, bo przecież o to najbardziej nam chodziło w tym szczególnym dniu. Zajęcia zostały uwieńczone małą niespodzianką od dzieci i wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Kangurki życzą  wszystkim dużo miłości, a zwłaszcza tej bezwarunkowej.