Świątecznie i rodzinnie w naszych Przedszkolach

DSC 0144DSC 0215

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia, jest to radosny i magiczny czas rodzinnych tradycji. Taki wyjątkowy nastrój panował w środę 12.12.2018 r. w Przedszkolach Niepublicznych Bajkolandia i Smerfolandia, które tego dnia zorganizowały w swojej placówce dzień otwarty pod hasłem: „Rodzinne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia”. W tym dniu do przedszkola przybyły całe rodzinny aby móc wspólnie zacząć przygotowania do Świąt. 

Początkiem celebrowania tego dnia były jasełka w wykonaniu najstarszych grup przedszkola, dzieci z grup Żabki i Pszczółki. W świątecznej scenerii i pięknych strojach nasi milusińscy z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywali swoje role i śpiewali kolędy oraz pastorałki. Występy  przedszkolaków  wycisnęły niejedną łzę wzruszenia wśród widowni.

Po występie artystycznym  nadszedł czas na aktywność dla całej rodziny. Dzieci pisały list do Świętego Mikołaja, ubierały swoje grupowe choinki, które  teraz zdobią sale dydaktyczne.  W kąciku kulinarnym można było zdobić pyszne świąteczne pierniki a w kąciku plastycznym ozdabiano bombki a także robiono łańcuchy na choinkę. 

Nie zabrakło również w tym dniu malowania twarzy w świątecznych malunkach.  W tym dniu na wyświetlających się slajdach można było dostrzec informacje na temat nowych projektów realizowanych w naszych przedszkolach: „Bajkowe przedszkole” a także „Przedszkole otwarte dla każdego”, które będą trwać od lutego 2019 roku. 

Akcentem świątecznym był również upominek przygotowany przez Dyrekcję przedszkoli w postaci sianka na wigilijny stół. Wszystkie uroczystości odbywały się w miłym i świątecznym klimacie i mamy nadzieję, że pozostaną w pamięci i sercach dzieci i ich najbliższych na długo.