Dzień otwarty w grupie Żabki

DSC 0782Dzieci z grupy „Żabki” wraz z wychowawcą mgr Anną Florkowską zaprosiły Rodziców na zajęcia otwarte.
Spotkanie to miało nietypowy charakter, gdyż służyło nie tylko dobrej zabawie, ale także wspomaganiu rozwoju dziecka poprzez ruch, kontakt emocjonalny i fizyczny oraz wzmacnianiu więzi, rozwijaniu zaufania i poczucia bezpieczeństwa w relacjach dziecko- dorosły.

Podczas zajęć nie zabrakło różnorodnych form ruchowych i muzycznych prowadzonych Metodą Carla Orffa oraz Metodą Pedagogiki Zabawy Klanza. 
Dzieci zaprezentowały klika zabaw rytmicznych, tanecznych, instrumentalnych, ćwiczenia logorytmiczne, a także uwielbiane przez dzieci zabawy prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne. 

Szczególnie entuzjastycznie nasi mali uczestnicy zajęć zareagowali na zabawy z kocami pt. „Naleśnik” i „Hamak”, które sprawiły dzieciom wiele radości, a poza tym służyły rozwijaniu integracji sensorycznej. Jak przystało na grupę „Żabki” spotkanie zakończyliśmy opowieścią relaksacyjną pt. „Być jak żabka”.
Szczególne podziękowania kierujemy do Rodziców naszych pięciolatków, którzy z ogromnym dystansem do siebie i pełnym zaangażowaniem pozwolili sobie na nowo stać się dziećmi. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, otwartość i pomoc w realizacji zajęć.