Dzień Przedszkolaka

DSC 0471„Od rana uśmiech masz na twarzy
Bo wiesz, że dzisiaj coś się zdarzy,
przedszkolny świat, przyjazny tak
tu poznasz wielkich przygód smak…”

W czwartek 20 września 2018r kadra pedagogiczna i przede wszystkim dzieci z Przedszkoli Niepublicznych Bajkolandia i Smerfolandia w Lubawie włączyły się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

To jakże ważne święto dla każdego przedszkolaka ma stosunkowo krótką historię ponieważ obchodzimy je dopiero od 2013r. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka  podkreśla istotną wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju każdego dziecka, ale przede wszystkim dzień ten jest okazją, która dostarcza każdemu maluchowi kolejny powód do świętowania,  do zabawy i do czerpania niezwykłej radości z bycia przedszkolakiem.

W naszych Przedszkolach każdego roku obchodzimy ten czas w wyjątkowy sposób. Już od rana wesoła muzyka i pięknie przygotowane sale zapraszały do wspaniałej zabawy. Przedszkolaki pragnąc podzielić się radością z całym miastem ruszyły w kolorowym pochodzie ulicami Lubawy. Po powrocie na naszych milusińskich czekały liczne atrakcje m.in. dyskoteka, konkursy, malowanie twarzy i słodki poczęstunek. Radość, śmiech i głośny  śpiew uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.  Każdy przedszkolak poszedł do domu radosny i przede wszystkim dumny, bo bycie przedszkolakiem to wielka rzecz!

Idąc za słowami Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”, życzymy wszystkim dzieciom aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta