Międzynarodowy Dzień Strażaka to święto, które na stałe wpisało się w kalendarzu uroczystości naszego przedszkola. Z niecierpliwością wyczekują go wszyscy chłopcy, gdyż jest ono bardzo bliskie ich pasjom i zainteresowaniom, bo przecież:

"Strażak to jest kawał zucha,

jedzie tam gdzie ogień bucha.

Leje wodą w lewo, w prawo,

gasząc pożar z wielką wprawą".

Dzień Strażaka przepełniony był różnorodnymi aktywnościami, podczas których dzieci rozwiązywały zagadki związane z pracą strażaków oraz rozpoznawały na ilustracjach przedmioty niezbędne służbom ratowniczym w ich pracy. Uroczyste obchody tak ważnego święta okazały się doskonałą okazją, aby porozmawiać z przedszkolakami na temat zachowań, które należy podjąć w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. W związku z tym dzieci uczyły się numerów alarmowych oraz odgrywały scenki, ukazujące prawidłowe informowanie o niebezpiecznych zdarzeniach. Przedszkolaki z pełnym zaangażowaniem brały udział w zabawach ruchowych i konkurencjach sportowych, bo jak wiadomo, zręczność, szybkość i sprawność fizyczna są niezwykle ważne w pracy strażaka. Podczas zajęć nie zabrakło wierszyków i piosenek o naszych bohaterach, którzy "zawsze ludziom pomagają, robią wszystko co mogą, ile sił tylko mają. Chwała im za to, bohaterom – Strażakom, bo dzięki nim wszyscy dobrze wiemy, że na ich pomoc zawsze liczyć możemy".

Z okazji tak ważnego święta - Dnia Strażaka wszystkim dzielnym Strażakom życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Materiał przygotował: Przedszkole Niepubliczne "Bajkolandia" i Smerfolandia" w Lubawie.

Zobacz więcej.

Urodzinki Nadii z grupy KOTKI

Serce dla Polski, czyli obchody Świąt Majowych w Przedszkolach Niepublicznych Bajkolandia i Smerfolandia w Lubawie