Wiatr ma dwa oblicza, z jednej strony to niszczycielski żywioł, ale z drugiej przynosi ludziom wiele korzyści. 15 czerwca to odpowiedni moment aby przybliżyć dzieciom zarówno pozytywne jak i negatywne aspekty tego żywiołu. Nauczyciele dołożyli wszelkich starań by zadbać nie tylko o walory edukacyjne Dnia Wiatru, ale również uczynić go ciekawym przeżyciem i radosna zabawą.

Ogromna część naszych zajęć odbywała się na świeżym powietrzu, czyli tam gdzie najłatwiej doświadczyć powiewów wiatru. Dzieci miały okazję sprawdzić za pomocą wiatraczków, w których miejscach placu zabaw wiatr jest najbardziej odczuwalny, a gdzie traci swoją siłę. Przekonały się również jak siła wiatru wpływa na bańki mydlane różnych rozmiarów.

Podczas zajęć w salach młodsze i starsze dzieci poznawały korzyści wynikające z zastosowania energii wiatrowej oraz oglądały filmy i zdjęcia przedstawiające zjawiska pogodowe związane z wiatrem. Nie zabrakło ciekawych eksperymentów i doświadczeń. Dzieci próbowały konstruować z pomocą nauczycieli wiatraczki oraz latawce. Naturalnie efekty pracy naszych podopiecznych zobaczyć można na zdjęciach.

Zobacz więcej:

„Kotki” w podróży do Afryki

4 pory roku