Dzień wiedzy o Pingwinach w grupie ,,Jeżyki”.

 

10edaaa    W poniedziałek 20 stycznia dzieci z Przedszkola Niepublicznego ,,Smerfolandia” w Lubawie obchodziły Dzień Wiedzy o Pingwinach. Jak sama nazwa wskazuje, celem święta jest propagowanie wiedzy o tych ptakach.
Zajęcia tego dnia rozpoczęliśmy od wiersza pt. ,,Trzy pingwiny” K. Roguski, któremu towarzyszyły obrazki przedstawiające pingwiny. Następnie przeszliśmy do omówienia wyglądu oraz charakterystycznych cech tych zwierząt.
Przedszkolaki podczas zajęć wzbogaciły swoją wiedzę o życiu pingwinów, dowiedziały się, że wszystkie pingwiny są objęte ochroną i wszystkie znalazły się w Czerwonej Księdze Gatunków Zagrożonych.
Dzieci dowiedziały się również, że wszystkie pingwiny są czarno-białe, większą część życia spędzają w wodzie, na lądzie przemieszczają się w postawie wyprostowanej oraz , że różnią się między sobą pod wieloma względami, między innymi wzrostem.
Wśród sporej dawki informacji o pingwinach pojawiły się również elementy zabawy z pingwinami, m.in. układanie puzzli, a także wykonywanie ćwiczenia polegającego na przyklejeniu fragmentów obrazka w odpowiednie miejsca. Nie zabrakło również zabaw ruchowych przy muzyce. Tego dnia dzieci ubrały się w czarno-białe ubrania.

 

{gallery}20192020/jezyki/dzienwiedzy{/gallery}