Dzień zdrowego jedzenia w grupie Gwiazdeczki

IMG 0775
 
Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeby zdrowego odżywiania. Z badań Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że standardowa dawka warzyw i owoców przyswajana regularnie przez organizm zapobiega m.in. rozwinięciu się chorób. Dlatego też niezwykle ważne jest nieustanne przypominanie o tym, jak wielką rolę w naszym życiu pełnią owoce i warzywa. Ponieważ każda okazja jest dobra, aby móc porozmawiać o zdrowiu i kształtować u najmłodszych odpowiednie nawyki żywieniowe, w grupie „Gwiazdeczki” postanowiliśmy świętować Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Teatr z łyżki, na podstawie wiersza J. Brzechwy „Na straganie” oraz przygotowanie zdrowych kanapek były głównymi atrakcjami tego wydarzenia. Nie zabrakło oczywiście klasyfikowania jedzenia na zdrowe i niezdrowe oraz pogadanek i zabaw tematycznych o zdrowiu. Uwieńczeniem zajęć było stworzenie piramidy żywieniowej.

Jesteśmy pewni, że po takim dniu nasi podopieczni będą częściej zwracać uwagę na to, co jedzą oraz że zdrowe odżywianie nawykiem każdego przedszkolaka się stanie