Naukowe eksperymenty w Pszczółkach

DSC 0415 nNaturalna ciekawość oraz chęć do działania sprawia, że dzieci uwielbiają eksperymentować.  Ich badawcze umysły poznają świat przede wszystkim poprzez zabawę. Doskonale wiedzą o tym pięciolatki z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Niepublicznego „Smerfolandia” w Lubawie, które zamieniły się dziś w „małych naukowców” i postanowiły nieco „poeksperymentować”. Badawczą przygodę rozpoczęły od poznania wiadomości na temat tego, kim jest naukowiec i jak wygląda jego praca. Następnie nasi milusińscy z wielkim entuzjazmem przystąpili do pracy badawczej. Z pełnym zaangażowaniem mieszały barwniki z mlekiem i płynem do mycia naczyń, tworząc „mleczną tęczę”. Niesamowitą radość sprawiło przedszkolakom doświadczenie z balonem, który przymocowany do słomki „pędził” wzdłuż rozciągniętego pomiędzy krzesełkami sznurka, imitując „balonową rakietę”. 

Największą atrakcją i zaskoczeniem dla dzieci okazało się jednak samodzielne wykonanie „czarodziejskiego piasku”, którym przedszkolaki bawiły się niemal bez przerwy, przesypując go z naczynia do naczynia lub wykorzystując go do tworzenia piaskowych babeczek. 
Był to z pewnością dzień pełen wrażeń, które dostarczył dzieciom wiele radości i wspaniałą rozrywkę, pomagając tym samym zrozumieć otaczający ich świat.