Numer 112 został wprowadzony po to, aby umożliwić wszystkim Europejczykom wzywanie pomocy bez względu na miejsce, w którym się znajdują. Dzieci z grupy „Gwiazdeczki” przyłączyły się do obchodów Europejskiego Dnia Numeru 112. Święto to zostało oficjalnie ustanowione w 2009 roku przez Unię Europejską w celu podniesienia świadomości ludzi na temat liczby, która może ocalić ich życie.

Podczas zajęć przedszkolaki przypomniały i utrwaliły sobie ważne numery alarmowe. Rozmawiały na temat właściwego sposobu powiadamiania służb ratunkowych o istniejących zagrożeniach. Teraz wszystkie „Gwiazdeczki” wiedzą, że należy wtedy podać: rodzaj zagrożenia, określić miejsce i nie rozłączać się do czasu wyraźnego polecenia dyspozytora i co najważniejsze na numery alarmowe nie wolno dzwonić bez powodu.
Aby dodać uroczystej oprawy całemu dniu dzieci ubrały się w czerwone, białe i niebieskie koszulki.

Dzieci oglądały również ilustracje przedstawiające niebezpieczne sytuacje, opisywały je oraz uzasadniały, które służby ratunkowe należy zawiadomić. Na zakończenie wykonały pracę plastyczną oraz utrwaliły zdobyte wiadomości korzystając z tablicy interaktywnej.

Mamy nadzieję, że dzięki informacjom przekazanym w trakcie zabaw promujących Europejski Numer Alarmowy 112 nasi podopieczni będą w stanie skutecznie wezwać pomoc w sytuacji tego wymagającej.

Materiał przygotował: Przedszkole Niepubliczne "Smerfolandia" w Lubawie.

Zobacz więcej:

Gwiazdeczki w świecie baśni i bajek.

Język angielski w grupie Jeżyki.