Festyn strażacki 

 

DSC 0330

W dniu 06.05.2018 nasze Przedszkola brały udział w festynie strażackim przy OSP w Lubawie.Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla dzieci, a i dorośli się z nami nie nudzili. Były fantazyjnie wiązane baloniki i wesołe malowanie twarzy, wspólne robienie strażackich czapek, makaronowych bransoletek i kącik dla maluszków. 

Można było pobawić się i sfotografować w strażackim wozie a nawet poczuć się jak Strażak Sam korzystając z tematycznej fotobudki. Nasze panie przygotowały też szereg konkurencji sportowych i ciekawych konkursów. Tatusiowie i strażacy stanęli w szranki w konkurencji przeciągania liny, zawzięcie obu drużyn było tak silne, że nawet lina tego nie wytrzymała, pękła i niestety nie mogliśmy wyłonić zwycięzcy, jednak radość i uśmiech widzów była chyba największą nagrodą dla naszych uczestników.  

Były wyścigi, malowanie na sztalugach, streczu i wiele innych atrakcji. W takcie uroczystości dyrektorzy Naszych Przedszkoli państwo Ewelina i Grzegorz Kowalkowscy podziękowali strażakom za ich pracę i oddanie wręczając przygotowane przez dzieci i nauczycieli podziękowanie. Chwile spędzone na festynie minęły szybko i radośnie. 

Dziękujemy w tym miejscu OSP Lubawa za zaproszenie i czekamy na więcej wspólnych projektów. Właściciele Przedszkoli Niepublicznych w podziękowaniu za zaangażowanie, poświęcenie i bezpieczeństwo obywateli poinformowali strażaków, że mogą korzystać z Sali sportowej na terenie obiektu oraz siłowni nieodpłatnie.