Geografia dla najmłodszych- Krokodylki

IMG 20180319 111438Grupa Krokodylki udała się do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika do klas  gimnazjalnych  na zajęcia otwarte lekcji geografii, które poprowadziła  pani mgr Teresa Antoniewicz. 

Dzieci były bardzo przejęte i podekscytowane dzisiejsza wizytą, ponieważ już od września to oni będą uczniami szkoły. Na dzisiejszych zajęciach przedszkolaki dowiedziały się różnych ciekawostek na temat otaczającego nas świata oraz miały okazję zobaczyć i asystować podczas przeprowadzania eksperymentów.

Pani Teresa pokazała jak Ziemia krąży wokół Słońca oraz własnej osi; na jakim kontynencie spotkać można np. pingwina, kangura czy misia koalę. Krokodylki dowiedziały się jak powstają wybuchy wulkanów oraz przez samodzielne działanie owy „wybuch wulkanu” spowodowały. 

Także zobaczyły jak to się dzieję, że na Morzu Martwym umiejętność pływania nie jest potrzebna do unoszenia się na wodzie.
Zajęcia dostarczyły przyszłym uczniom dużo radości i pozytywnych emocji. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom i z uśmiechem wróciliśmy do naszego przedszkola.  Serdecznie dziękujemy organizatorom dzisiejszych zajęć za ciepłe i miłe przyjęcie oraz zorganizowanie ciekawych zajęć dla naszych podopiecznych.