Realizację projektu zaczęliśmy od stworzenia siatki wiedzy-czyli tego, co wiemy o marchewce. Wszystkie informacje skrupulatnie zapisaliśmy. Później zadaliśmy sobie pytanie „Czy chcemy się dowiedzieć o marchewce czegoś więcej?”, i kto na nasze pytania może odpowiedzieć. Stworzyliśmy wspólnie plan działania.

Marchew jest zdrowa!

Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i konkretnym podejściem do tematu. Postanowiły poznać marchew wszystkimi swoimi zmysłami, porównać jej wygląd i smak z innymi warzywami i owocami. Zadecydowały, że informacje zbiorą od osób znających marchewkę najlepiej tj. od ogrodnika, sprzedawcy warzyw, kucharza i pielęgniarki. Wybraliśmy się więc na wycieczkę do sklepu z warzywami, zaprosiliśmy kucharza, z którym upiekliśmy ciasto marchewkowe oraz pielęgniarkę, która przybliżyła nam walory zdrowotne tego pomarańczowego warzywa.

Marchew jest smaczna!

W toku zajęć poznaliśmy piosenkę o marchewce, wyklejaliśmy ją plasteliną, dużo o niej rozmawialiśmy starając się utrwalać zdobywaną wiedzę. Nasze zajęcia zakończyliśmy podsumowaniem planu działania i znów stworzyliśmy siatkę wiedzy o marchewce. Mogliśmy z bliska doświadczać, badać i zdobywać wiedzę od specjalistów, którzy tak chętnie dzielili się nią z nami. A w między czasie schrupaliśmy naprawdę sporo marchewki:)