Herbatka u Gagatka

IMG 20180525 095035„Herbata ożywia naszą wyobraźnię,
podtrzymuje omdlewającą głowę
i pozwala zachować spokój duszy.”  
Edmund Waller W minionym tygodniu dzieci z grupy Żabki  wspólnie z wychowawcą zorganizowały Dzień Herbaty. Wraz z maskotką grupy Gagatkiem urządziły prawdziwie herbaciane przyjęcie. Nasi podopieczni zapoznali się z rodzajami herbat  i sposobem ich przyrządzania.

Wszyscy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu naparów z herbat. Nie zabrakło zabaw, w których dzieci rozpoznawały różne gatunki herbaty za pomocą swoich zmysłów. Przedszkolaki rozwiązywały także zgadywanki dotyczące przedmiotów związanych z herbatą. Z wielkim zaangażowaniem nasze pięciolatki uczestniczyły w zabawach badawczych i eksperymentach typu: „W jakiej wodzie zaparzy się herbata?”, „Do czego służy zaparzacz?”
Na zajęciach plastycznych stworzyliśmy filiżanki, z których później mieliśmy ogromną przyjemność degustować różnorodne herbatki. Zdecydowana większość naszych przedszkolaków rozsmakowała się w herbacie owocowej, choć nie zabrakło miłośników tradycyjnej Earl Grey, czyli herbaty aromatyzowanej olejkiem z pomarańczy bergamoty. Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę pt. „Herbatka u Gagatka”.