„Jak powstaje chleb” – zajęcia badawcze w grupie „Słoneczka”.

 

           Codziennie zajadamy się smacznym chlebem, bułeczkami, ale do tej pory nasze przedszkolaki nie wiedziały jak długa droga dzieli ziarenko od bochenka.
Dnia 18.09.2019r. dzieci z grupy „Słoneczka” brały udział w zajęciach , w których poznały etapy powstawania pieczywa, ile trzeba włożyć wysiłku, aby wypiec pyszny bochenek chleba oraz produkty potrzebne do upieczenia tego pysznego przysmaku. Zajęcia te umożliwiły dzieciom poznanie drogi jaką przechodzi ziarno rzucone w ziemię do momentu kiedy wypiekany jest chleb. Ponadto przedszkolaki degustowały wypieki, sprawdziły jaki smak ma chleb oraz opisały jego wygląd.
Na zakończenie wspólnie z pomocą nauczyciela dzieci wykonały masę solną, z której wykonały różnego rodzaju chleby, bułki czy też rogaliki po czym przyozdobiły je ziarnami maku i sezamu.
          W naszej polskiej tradycji chleb jest symbolem pomyślności i dostatku oraz otoczony jest powszechnym szacunkiem. Zajęcia te pozwoliły wyrobić w naszych wychowankach szacunek do wartości chleba i pożywienia oraz do pracy ludzkiej.

{gallery}20192020/chleb{/gallery}