Takim hasłem przewodnim przedszkolacy z grupy Delfinki z Przedszkola Niepublicznego „Bajkolandia” w Lubawie rozpoczęły poniedziałkowe zajęcia. Głównym celem przeprowadzonych w tym dniu zajęć było rozbudzenie u dzieci świadomości dotyczącej zdrowej żywności oraz poszerzenie swoich wiadomości w temacie domowych przetworów.
Jesień to czas kiedy robimy przetwory z owoców i warzyw przygotowując zapasy na zimę. „Delfinki” również postanowiły zabrać się do pracy i przygotowały własne zapasy. Dzień rozpoczęliśmy od dowiedzenia się, jak ważne jest spożywanie owoców i warzyw, a zwłaszcza tych z domowych zapasów. Przepełnieni entuzjazmem zabraliśmy się za przygotowywanie do zaprawiania naszych zbiorów. A gdy już wszystko mieliśmy przygotowane, z wielką radością umieszczaliśmy owoce w słoikach.  Przedszkolacy dzięki tym zajęciom mają świadomość, że domowe przetwory są lepsze niż te ze sklepu, bo nie zawierają dodatkowych konserwantów, barwinków oraz wzmacniaczy smaku i aromatu.
Dzieci brały również udział w zabawach ruchowych, zrywając wycięte z papieru emblematy owoców i umieszczając je w odpowiednich słoikach. Kształtowały motorykę małą przy użyciu nożyczek przecinając papierowe owoce na kawałki. W pełnym skupieniu przystąpiły do zabawy matematycznej, gdzie przy pomocy jabłkowej przeplatanki  ćwiczyły motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Urodziny Oli grupa Żółwiki

„Dlaczego liście zmieniają kolor?” – zajęcia w grupie „Kotki”