„Jesień w grupie Słoneczka”.

 

44   Ani się nie spostrzegliśmy, jak nadeszła jesień, która powitała nas ciepłym słoneczkiem i pierwszymi kolorowymi liśćmi. Tak więc dotychczasowy tydzień w grupie przedszkolnej „Słoneczka” z Przedszkola Niepublicznego w Lubawie przebiegł pod hasłem „jesień”.
Przedszkolaki uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach przybliżających im wiadomości na temat tej jakże pięknej pory roku. Nasze rozważania rozpoczęliśmy od podziwiania darów jesieni, dzięki którym uczyliśmy się m.in. klasyfikacji i przeliczania. Poruszaliśmy ponadto jeszcze bardzo wiele ciekawych tematów związanych z jesienną aurą.
Jednak jak przystało na ciekawych świata przedszkolaków, musieliśmy na własne oczy przekonać się, czy na pewno już jesień jest z nami, dlatego całą grupą wyruszyliśmy do pobliskiego parku na poszukiwanie Pani Jesieni. Zebraliśmy mnóstwo kolorowych liści, które posłużyły nam do wykonania pracy plastycznej.
Podsumowując dotychczasowe zajęcia mieliśmy okazję pospacerować po „Jesiennej ścieżce sensorycznej” – wrażeń było co nie miara, gdyż musimy pamiętać, że rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata.
Tak miło powitana jesień na pewno nie będzie smutna, nudna i zimna, ale piękna, barwna i ciepła oraz bogata w jesienne skarby!

 

{gallery}20192020/jesiensloneczka{/gallery}