„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś

                                             Znam się z dziećmi nie od dziś…”

 

    Nie od dziś wiadomo, że miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Któż z nas nie powierzał mu swoich sekretów, nie dzielił się z nim swoimi smutkami i radościami szepcząc co wieczór do pluszowego uszka?

Miś to zabawka, która nigdy nie wychodzi z mody, nigdy się nie nudzi i z której tak naprawdę nigdy się nie wyrasta. Dlatego też pluszowy miś doczekał się swojego święta, które obchodzimy 25 listopada. Z tej okazji wszystkie dzieci z Przedszkoli Bajkolandia i Smerfolandia w Lubawie przyniosły swoje ukochane misie i wzięły udział w uroczystych obchodach ich święta.

Ten wyjątkowy dzień minął pod znakiem wspólnych zabaw i harców z pluszakami. Dzieci uczyły się wiersza Jana Brzechwy „Niedźwiedź”, śpiewały piosenki i tańczyły z misiami. Przedszkolacy poznawali też historię powstania pluszowego misia, odgadywały nazwy znanych misiów oraz opowiadały o swoich ulubieńcach. Wśród wielu atrakcji tego dnia pojawiły się m. in. konkursy takie jak „Głodny miś” , „Wyścigi misiów” , „Konkurs przyrodniczy o niedźwiedziach brunatnych”, a także quiz „ Co wiemy o misiach?”. Nie zabrakło również „misiowej gimnastyki”, czy angielskiej zabawy „My Teddy Bear”.

„Dzień pluszowego misia to także okazja do przygotowania wspólnego poczęstunku, maluszki dekorowały ciasteczka w kształcie misia, starsze dzieci tworzyły żelkowe misie oraz wykonywały misiowe kanapeczki. Tego dnia powstało też wiele różnorodnych prac plastycznych, do których wykorzystano np. płaskie koła orgiami, płatki kosmetyczne, płyty CD, kolorowanki misiów.

Zwieńczeniem dzisiejszego święta były pamiątkowe zdjęcia oraz upominki , które otrzymały dzieci, tj. dyplomy, medale, balony, czy też kolorowe misiowe opaski.

{gallery}20192020/dzienmisia{/gallery}