„Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je. My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!”

 

   56 „Każdy przedszkolak dobrze wie, że drzewa należy chronić i kochać je. My przedszkolaki drzewa kochamy i zginąć im nie damy!” – taką uroczystą przysięgę w minionym tygodniu złożyły dzieci z grupy “Żółwiki” z Niepublicznego Przedszkola “Bajkolandia” w Lubawie. Obietnica przedszkolaków padła za sprawą obchodów Dnia Drzewa, który wpisuje się w naszym kalendarzu w czwartek, 10 października.

“Żółwiki” swoje pierwsze kroki w poznawaniu tajemnic drzew postawiły przy próbie określenia znaczenia ich roli w przyrodzie – dla ludzi i zwierząt. Następnie oglądały różnorodne fotografie z okazami drzew, poznając ich nazwy, oglądając ich liście i dopasowując ich owoce. Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w zabawie logopedycznej, która polegała na zdmuchnięciu w jak najkrótszym czasie, za pomocą plastikowej słomki, liścia ze stolika. Rywalizacja z kolegami i koleżankami wprowadziła dzieci w bardzo radosny i wesoły nastrój. Głośnym dopingom i oklaskom dla zmagających się z zadaniem nie było końca.

Na zakończenie uroczystości “Żółwiki” wykonały “Drzewo przyjaźni” czyli wspólną pracę plastyczną, która polegała na odrysowaniu swoich dłoni i przyklejeniu ich do przygotowanej wcześniej sylwetki drzewa. Praca w grupie była nie tylko zwieńczeniem świętowania Dnia Drzewa, ale również doskonałą okazją do integracji dzieci oraz ukazania, jak istotną rolę odgrywa umiejętność działania w zespole.

{gallery}20192020/dziendrzewa{/gallery}