Rokrocznie Światowy Dzień Uśmiechu obchodzony jest w pierwszy piątek października, co oznacza, że w tym roku był to 2 października 2020r. W Niepublicznym Przedszkolu „Bajkolandia” w Lubawie owe święto postanowiły obchodzić dzieci z najmłodszej grupy „Delfinki”.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – Janusz Korczak

Znana nam wszystkim sentencja „śmiech to zdrowie” była głównym przekazem zajęć tego dnia. Od samego rana, dzieci na powitanie otrzymały żółte, uśmiechnięte buźki co wywołało pierwsze uśmiechy na twarzach naszych milusińskich. Specjalnie na tę okazję dzieci miały wykonane zdjęcia w zabawnej ramce a także z emotkami, którymi zakrywały twarz. Nasi podopieczni, chodź jeszcze mali, równie  aktywnie brali udział w twórczej części zajęć.  Wprost spod małych raczek, w pełnym skupieniu powstała „obrotowa buźka”, a także praca plastyczna „uśmiechnięte słoneczko” wykonana przy użyciu plasteliny.

Gdy zajęć dobiegł kres, przedszkolacy wybrały się na zewnętrzny plac zabaw gdzie uśmiechu i radości nie było końca, a wszystkie napotkane osoby, w magiczny sposób zostały zarażone uśmiechem przez urocze buźki naszych podopiecznych. Radosny dzień pełen uśmiechów w przedszkolu dobiegł końca i wszystkie „Delfinki” z uśmiechem powitały weekend.

Zobacz więcej:

Urodziny Julii z Żółwików.