Kolejne dni oparte na nauce zdalnej w Naszych Przedszkolach.

 

        Minęły święta Wielkanocne, a w naszych Przedszkolach Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” nadal trwa nauczanie w sposób zdalny. Nasi nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby w jak najlepszy sposób przeprowadzać tematy podstawy programowej w sposób on-line.
Dotychczasowe dni minęły naszym przedszkolakom na przyjaznej nauce, która bazowała na różnych obszarach rozwoju dziecka. Do nielicznych zadań należały m.in. obchody „Dnia Czekolady, badanie właściwości powietrza, rozpoznawanie zapachów i smaków za pomocą zmysłów, zapoznanie się ze światem zwierząt domowych, poznanie budowy ptasiego pióra oraz budowa ptasich gniazd, rozpoznawanie wiosennych kwiatów, określanie zjawisk pogodowych, zakładanie hodowli fasoli, tworzenie tęczowych czapeczek, zapoznanie się z życiem zwierząt z różnych kontynentów, poznanie mieszkańców mórz i oceanów, poznanie środków transportu wodnego, układanie kompozycji z figur geometrycznych, ćwiczenia motoryki małej.
Zadania przedstawiane przez wychowawców grup, pozwalają dzieciom na rozwijanie umiejętności oraz poszerzanie ich wiedzy w różnych dziedzinach, czy to plastycznej, matematycznej, polonistycznej i wielu, wielu innych. Po każdej nauce, również jest czas na odrobinę zabawy, o której również nie zapominamy. Każdego dnia w przewidzianym temacie czekają na naszych milusińskich zabawy ruchowe, zabawy słowne, zabawy muzyczne, czy też rytmiczne.
Codzienne efekty pracy dzieci można podziwiać na stronie Facebook naszych przedszkoli, dzięki zaangażowaniu Rodziców, którym oczywiście również bardzo dziękujemy, że tak aktywnie uczestniczą wspólnie z nami w pracy zdalnej i chętnie dzielą się wynikami pracy swoich pociech.

{gallery}20192020/2pracazdalna/11{/gallery}