Przyroda jest źródłem działania i radości. Podczas obcowania z nią kształtujemy postawy proekologiczne i pozwalamy zrozumieć dziecku, dlaczego należy chroni przyrodę, której jesteśmy częścią.

Jesienne kąciki w przedszkolu

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku. W Przedszkolach Niepublicznych „Smerfolandia” i „Bajkolandia” powstały kąciki jesienne, w których zgromadziliśmy dary jesieni, a następnie wykorzystaliśmy do ciekawych zajęć i zabaw dydaktycznych. Co roku wzbudzają one dużą ciekawość i zainteresowanie wśród przedszkolaków. Powstały jesienne prace plastyczne, a kasztany i żołędzie stanowiły świetny materiał do zabaw matematycznych.

Zmieniająca się przyroda

Ta niesamowita pora roku to doskonała okazja do utrwalenia wiedzy dotyczącej mieszkańców lasu oraz do porozmawiania z dziećmi na temat przygotowań zwierząt do zimy. Jesienią nie może zabraknąć również wzbogacenia wiadomości o zmieniającej się przyrodzie i zjawiskach atmosferycznych z nią związanych.

Pobudzamy ciekawość przedszkolaków

Jako nauczyciele wierzymy, że bogactwo jesiennych kolorów, które cieszą oczy oraz ogromna ilość skarbów rozbudza wewnętrzną ciekawość naszych przedszkolaków oraz pobudzi ich przyrodniczą wrażliwość w przyszłości.
Materiał: Przedszkola Niepubliczne „Smerfolandia” i  „Bajkolandia”
Zobacz więcej: