W Przedszkolu Niepublicznym "Bajkolandia" w Lubawie zapanowała bardzo „nieziemska” atmosfera. W ramach zajęć o tematyce „kosmicznej” grupa „Motylki” poznała wiele nowych zagadnień. Dzieci miały okazję dowiedzieć się co to jest przestrzeń kosmiczna, kto to jest astronauta, co to jest skafander, jak wygląda rakieta kosmiczna, a także ile jest planet.

Aby utrwalić znajomość planet i ich układ w kosmosie przedszkolaki wykonały pracę plastyczną: "Układ Słoneczny". Dzieci pracowały w zespole, a wspólna praca przyniosła im mnóstwo radości oraz satysfakcji.

Podczas tych wyjątkowych zajęć nie mogło zabraknąć zabaw konstrukcyjnych oraz muzyczno-ruchowych. „Motylki” najpierw posługując się klockami zbudowały rakiety, a następnie tańczyły między nimi w rytm piosenki: "Ufoludki".

Dzieci miały także okazję do rozważań: czy ufoludki naprawdę istnieją i czy mogą do nas przylecieć swoimi statkami kosmicznymi. Przedszkolaki za sprawą magicznych opasek zamieniły się w… ufoludki. Zabawa w kosmitów i rozmowa w ich języku sprawiła dużo uśmiechu. Zajęcia zakończone zostały odczytaniem przygód "Kici Koci w kosmosie".

Po tak wspaniałej zabawie wszyscy wrócili szczęśliwie na Ziemię. Mamy nadzieję, że "kosmiczne” zajęcia na długo pozostaną w pamięci naszych milusińskich.

ZOBACZ WIĘCEJ:

„ Nowy Rok -nowe wyzwania”

Urodziny Majeczki z grupy Delfinki