Jak ważna jest książka?

35188982 1785543368167511 4803550999337762816 nJak ważna jest książka nie trzeba nikogo przekonywać. Jak wiele wnosi w życie, każdy wie. A o tym, że na obcowanie z nią nigdy nie jest za wcześnie wiedzą przedszkolacy z grupy „Kotki”. O tym, że kochają książki świadczyć może imponująca liczba „przeczytanych” przez tę grupę książek, a do „najukochańszych” można zaliczyć serię „Zaopiekuj się mną” z której przedszkolacy są już w trakcie czwartej pozycji. Warto wspomnieć, że to chwytające za serce opowiadania o przygodach zwierząt, a każda książka liczy sobie ponad 120 stron.

Aby poznać nowe książki z ulubionej serii i pracę bibliotekarza „Kotki” udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubawie im. Teofila Ruczyńskiego. Czekała ich tam prawdziwa niespodzianka – księżniczka, której dzieci miały za zadanie pomóc odnaleźć bajkę z której pochodzi. Dzieci poznały pracę bibliotekarki, wspólnie wysłuchały czytanych przez prowadzącą bajek i zostały poczęstowane słodkim upominkiem.

Na zakończenie pani bibliotekarka pokazała dzieciom jak można stać się użytkownikiem biblioteki. Dzieci zarośnie wyraziły chęć zapisania się do tej instytucji i korzystania z jej zasobów. Serdecznie dziękujemy pracownikom biblioteki za tak wspaniałe zajęcia, pełne radości i nowych wiadomości.