„Kreatywny piątek”.

 

         Już niedługo koniec wakacji, ale wielu z naszych podopiecznych uczestniczyło w tym czasie w naszych zajęciach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się „Wakacyjne piątki” podczas których staraliśmy się zapewnić dzieciom atrakcyjne zabawy, niespodzianki i niecodzienne doświadczenia. 
Ostatni „ wakacyjny piątek” minął pod hasłem kreatywności. Dzieci miały okazję poznać różne techniki plastyczne i stworzyć własne artystyczne prace. 
Wśród wielu pomysłów przygotowanych przez naszych wychowawców były „Tęczowe wydrapywanki”, czyli arkusze czarnego papieru, które kryły w sobie przepiękne tęczowe kolory. Za pomocą patyczków i fantazji naszych milusińskich powstawały przepiękne i zaskakujące obrazy.
Na tych, którzy tego dnia odwiedzili nasze placówki czekały również mandale pełne ziaren. Mandala to technika plastyczna stosowana w pracy zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, działa relaksująco, uspakajająco, wyciszająco. Poprawiają koncentrację oraz koordynację wzrokowo-ruchową.
Bardzo atrakcyjną zabawą plastyczną było tworzenie ilustracji malowanych zabarwioną kaszką manną. Ta ciekawa technika dostarczyła dzieciom wielu bodźców dotykowych, oddziałując niezwykle na ich wyobraźnię. 
Okazją to twórczej ekspresji była praca plastyczna zaskakująca swym formatem. Przedszkolacy za pomocą stempli wykonanych z ziemniaków wykonali wspólne obrazy na płótnie. Tym sposobem powstały przepiękne, abstrakcyjne dzieła wszystkich uczestników „Kreatywnego piątku” w Bajkolandii i Smerfolandii w Lubawie. 
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, naszym podopiecznym i tym którzy w tym dniu odwiedzili nasze placówki za wspólną zabawę.

 {gallery}inne/kreatywnypiatek{/gallery}